کشاورزی / خدمات لجستیکی
چهارشنبه   ۲۶ تير ۱۳۹۸ / ۱۲:۳۷
دسته بندی: / خدمات لجستیکی
کد خبر: ۱۱۳۷
تعداد بازدید: ۶۱۵۴

برگزاری گردهمایی مسئولان فنی و بهداشتی شرکت‌های تابعه گروه سرمایه‌گذاری کشاورزی کوثر

به گزارش روابط عمومی سازمان اقتصادی کوثر، نخستین همایش مسئولان فنی و بهداشتی شرکت‌های زیر‌مجموعه شرکت سرمایه‌گذاری کوثر با حضور مدیرعامل گروه سرمایه گذاری کشاورزی کوثر و مسئولان فنی و بهداشتی شرکت های تابعه گروه به میزبانی آزمایشگاه تخصصی دامپزشکی کوثر در سالن همایش‌های علامه امینی این آزمایشگاه، برگزار شد.

مجتبی نوروزی مدیرعامل گروه سرمایه گذاری کشاورزی کوثر در آغاز این همایش بر اهمیت کار جهادی شرکت‌ها و فارم‌های تولیدی برای تأمین زنجیره تولیدی مواد غذایی کشور در شرایط کنونی تأکید کرد.

در ادامه فاطمه امینی معاون بهداشت گروه سرمایه گذاری کشاورزی کوثر و دبیر این همایش، در خصوص دلایل و ضرورت‌های برگزاری این نشست گفت: تأسیس فارم‌ها و بخش‌های تولیدی جدید در گروه سرمایه گذاری کشاورزی کوثر و همچنین بالا رفتن حساسیت جامعه در خصوص سلامت موادغذایی باعث شد آزمایشگاه تخصصی دامپزشکی کوثر فعالیت‌های آزمایشگاهی و پژوهشی خود را با هدف تأمین نیازها و افزایش سطح رضایت‌مندی مشتریان خود گسترش دهد؛ درهمین راستا اولین و یکی از مهمترین مراحل انجام آزمایشات، نحوه ارسال و پذیرش نمونه در آزمایشگاه می‌باشد.

وی افزود: برای نخستین بار است که همایشی در خصوص نحوه ارسال، پذیرش و ردیابی نمونه به آزمایشگاه برگزار شده که خوشبختانه توانست با حضور مسئولان فنی و بهداشتی شرکت‌های تابعه گروه، شکل تخصصی به‌ خود بگیرد.

معاون بهداشت و درمان گروه سرمايه گذاری كشاورزی كوثر با تأکید بر رعايت قرنطينه و پيش قرنطينه‌ها یادآور شد: وظيفه مسئولان بهداشتی فارم‌ها اين است كه هرگونه تلفات غير‌عادی را سريعاً به معاونت بهداشت و درمان گروه اطلاع دهند تا بتوان از بروز خسارات احتمالی جلوگیری کرد؛ همچنین رعايت بيوسكيوريتی و جلوگيری از ورود و خروج های غير‌ ضروری در فارم‌ها و مزارع پرورشی بايد در دستور كار شركت‌ها قرارگيرد و ارسال نمونه‌ها جهت پايش و مانيتورينگ گله‌ها، بايد طبق زمان‌ بندی اعلام شده صورت گيرد و پروتكل‌های بهداشتی و قرنطينه‌ای كه در اختيار فارم ها قرار گرفته بود، به‌ روز رسانی و به زودی برای شرکت‌ها ارسال خواهد شد.

دبیر اجرایی همایش در ادامه برخی از موضوعات محوری این نشست تخصصی را برشمرد:

- معرفی بخش‌های مختلف آزمایشگاه تخصصی دامپزشکی کوثر

- آشنایی باتجهیزات، امکانات و توانمندی‌های به‌روز شده آزمایشگاه

- وضعیت کنونی پذیرش نمونه در آزمایشگاه

- بررسی معیارهای مهم ارسال نمونه برای انجام آزمایشات

- بحث و تبادل نظر در خصوص نحوی همکاری شرکت‌ها با آزمایشگاه

از برنامه‌های جانبی این همایش، معرفی برنامه‌های آتی این معاونت در خصوص به‌ روز رسانی و آنلاین نمودن پذیرش و جواب‌ دهی نمونه‌ها توسط آزمایشگاه بود.

وی در پایان گفت: آزمايشگاه در ايام تعطيل و ساعات غير اداری نيز آماده پذيرش نمونه می باشد.

انتهای پیام/

آخرین اخبار
پربازدیدترین اخبار