اخبار ستادی / گزارش ویژه
چهارشنبه   ۰۹ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۵:۳۱
کد خبر: ۱۱۴۸
تعداد بازدید: ۵۷۵۷

با انعقاد تفاهم نامه‌ای در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی، سازمان اقتصادی کوثر معین اقتصاد مقاومتی جامعه ایثارگران استان شد

سازمان اقتصادی کوثر با انعقاد تفاهم نامه ای در قالب الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی خراسان رضوی به عنوان معین جامعه ایثارگران و خانواده های معظم شهدا انتخاب شد.

سازمان اقتصادی کوثر معین اقتصاد مقاومتی جامعه ایثارگران خراسان رضوی شد

به گزارش روابط عمومی سازمان اقتصادی کوثر، جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان با موضوع انعقاد ۶ تفاهم نامه معین اقتصاد مقاومتی در قالب الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی در محل دفتر استاندار برگزار شد.

در این جلسه که با حضور استاندار خراسان رضوی، مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر، برخی از فرمانداران، ائمه جمعه، مدیران دستگاه‌های اجرایی و معین‌های اقتصادی برگزار شد، تفاهم نامه‌های مربوط به منطقه ۵ الگوی توسعه اقتصادی فرهنگی استان به امضا رسید.

استاندار خراسان رضوی گفت: با توجه به این که حوزه فعالیت سازمان اقتصادی کوثر بنیاد شهید و امور ایثارگران است، این آمادگی وجود دارد که در زمینه ایجاد کسب و کار برای این قشر از جامعه حمایت‌های لازم را انجام دهیم.

بر این اساس سازمان اقتصادی کوثر به عنوان معین اقتصاد مقاومتی جامعه ایثارگران و خانواده‌های معظم شهدا، شرکت کشاورزی و دامپروری بینالود به عنوان معین شهرک امام بخش میان جلگه نیشابور، شرکت تعاونی تامین نیاز دامداران به عنوان معین دهستان‌های ریوند، مازول و بینالود شهرستان و هلدینگ پارت لاستیک به عنوان معین بخش زبرخان انتخاب شدند.

همچنین در قالب چند تفاهم نامه دیگر هم مجموعه آبی نی سا مسئولیت توسعه اقتصادی فرهنگی روستا‌های سوقند فوشنجان شهرستان نیشابور، شرکت تعاونی روستایی عشق آباد مسئولیت توسعه شرق و مرکز دهستان عشق آباد و شرکت تعاونی روستایی جمیل مسئولیت توسعه غرب دهستان عشق آباد و شرق دهستان غزالی در این شهرستان را برعهده گرفتند.

الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی به عنوان طرح ابتکاری استاندار خراسان رضوی در راستای توانمندسازی مردم در مناطق روستایی و دستیابی به توسعه متوازن منطقه‌ای اجرایی شده است.

مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر در این جلسه گفت: ۵۰ درصد شرکت‌های زیرمجموعه سازمان اقتصادی کوثر در بخش کشاورزی فعالیت دارند و از هیچ بودجه دولتی استفاده نمی‌کنند.

محمدرضا اسکندری افزود: سازمان اقتصادی کوثر برای ورود به بخش معدن خراسان رضوی آمادگی دارد و در صورت فراهم شدن بستر‌های لازم، پیشنهاد‌های اجرایی در این زمینه را دنبال خواهیم کرد.

انتهای پیام /
آخرین اخبار
پربازدیدترین اخبار